Sutum gelmedi vicdan azabi cekiyorummm:( - Obilsin.com
Arkadaslar benim bebegim 6bucuk hafta erken geldi premature bebegim oldu .stresse bagli sutum gelmedi ve ben saten piskolojikmen yipranmistim,kabullenemedim birturlu erken dogumu aslinda agiz sutum biraz geldi ve geleni cocuguma verdim siringayla ama agizi okdr ufaciktiki ememedi cocugum ve sagmama ragmen sutum kesildi. Smdi bes aylik oldu cocugum ama hala uzuluyorm, ikinci bir hamilelik dusunuyorm cocugum 1 yasina girince asil sormak danismak istedigim su, ikinci bebegim olunca insallah olursa, sut gelirseki insallah gelir ilk bebegime verebilirmiyim vermek istiorum? Cevrem abes goruyor bu durumu ama ben istiyorum illaki emdirme degil ilk cocugumu sagip muhalebi veya baska sekildede olsa icmesni istiyorum ne diyorsunuz ? Yapicam bunu aslinda kararliyimda yapan varmi merak ediyorum?
Nasibi öyleymiş aslında bebeğinizin biraz da akışına bırakıp rahat olmak lazım bence. Sagip vermek nasıl olur bilmiyorum ki sonuçta kardeşler bişey olmaz heralde .
Yapan vardı komşumuz ve 2 yaşındaydı oğlu diğer oğlu doğduğunda sütünden vermek istedi ama çocuk içmedi anne sütünün tadı farklı çünkü çocukta da damak tadı gelişiyor ve red ediyor moralini bozmak istemem ama öyle oluyor denersin belki ama sanmıyorum..
Ya takma kafana ben en çok o konudan çektim Zaten ikiZletim var benim de yalnız bakıyorum ilk eve geldiler emziriyorum biri ağlamaya başlıyor sonra ikisi birden ağlıyor ben de mama vermek zorunda kalıyordum her gelen mama verme emzir tutan yok çocukları Nasıl emzireyim diyorum ikisini aynı anda göğsüne al diyorlardı beni onlar delirtti
Benim 2. Bebeğim doğduğunda kızım 2 yaşına giriyordu ikisini de emzirdim ama ben hamile kaldığımda da kesmedim emzirmeye devam ettim ve kızım memeye çok düşkündü. 2 ay ikisini yan yana emzirdikten sonra büyük olana bıraktırdım (26 aylıktı). İstenirse yapılır elbet ve sizin içinizde kalmış biraz da vicdan meselesi yapmışsınız ama memeler sütü yenidoğana göre kendini ayarlıyor, büyük olana yaramıyor onu doyurmuyor ya da ona bir şey katmıyor artık. Bir de sütünüz o kadar bol olacak ki yeni doğan emecek artacak onu da diğerine vereceksiniz. Ben günde 12 ilaç kullandım sütüm ikisine de yetsin ve ayakta kalabileyim diye. Zor yani ama imkansız değil.
:))) 8,5 ay oldu ama süt konusunda hala hassasım ama konuşana hep cevap verdim çok şükür :))))
Konu sahibi benim oğlumda 6 hafta erken doğdu. 5 ay emzirdim ama öyle dolu dolu değil hep mama ile doydu ne yaptıysam emmedi sütümde dolu dolu geliyordu bende sağıp veriyordum. Bakacak kimsem yoktu üstelik sezeryan.. Ancak arayıp mama veriyorsun niye,emzir,uğraş gibi telefonlar alırdım. 5 ay sonunda sağmaktan uğraşmaktan yoruldum tükendim zaten emmedi bende sağma makinesini attım çöpe.. 2 memeden 30 ml ancak geliyordu bitmişti artık. Çıldırdım,yoruldum,telefonları kapattım en ufak birşey söyleyene cevaplarını yapıştırdım. Sen annesin çocuğunun iyiliğini en çok sen istersin, Kalbinden ne nasıl geliyorsa öyle yap. Olursa olur olmazsa sağlık olsun.. Bebeğim 11 aylık 25 haftalık hamileyim. Oğlumda emmek isterse emzireceğim değilse çok zorlamayı düşünmüyorum çünkü o süreç çok yıpratıcı. Hala acısını çekiyorum zira..