serebral palsi ve fizik tedavi - Obilsin.com
Kizim 29 haftalik dogdu. Simdi 3 yasida. Sag taraftan spastisitesi var. Cok dusuk seviyede. El kol belirgin degil ama sag ayak bilegimiz daha belirgin. Parmak ucu ve ice donuk basiyor ve desteksiz yurumede sikintili. Bu yil 3 ay fizik ted. Aldik ama yetersiz. Surekli almamiz geekiyor aa hakkimizin doldugu soyleniyor evde kendiiz yapsak yetersiz oluyor. Sizler fizik ted. Haftada ka gun kac saat aliyorsunuz?
rapor çıkarttınız mı peki...geçmiş olsun benim oğlumunda sağ tar.beyin kan. geçirdi 30 haftalık doğum..bizdede el daha ağır..27 aylık şuan... Kayra3548 .!.:
Rapor cikarttik tabi . Hergun fizik ted. almasi gerekir. Fakat uygulamaya gelince rehabilitasyon merkezlerinde haftada iki gun alabiliyormusuz sgk merkeze sorduk. Cp hastaliginda surekli alabilirsiniz diyor ama hastane ve rehabilitasyon merkezlerine sorduk oyle bir uygulama yapmiyoruz diyor.
bizde haftada 2 gün gidiyoruz yeterli değildir tabi ama deteksiz yürüme var bizde el daha ağır ayak yürüdüğü için kurtarıyor kendini rabbim tez zamanda şifa versin çok zor bu işler ben reh merk. gitmiyorsunuz sandım benimde bildiğim 3 ay 120 gün özel merk.tamamlanınca bir sonraki yıl tekrar yenileniyor tekrar geçmiş olsun... Kayra3548 .!.: