Sağlıklı Yaşam için Yapmayalım;5N - Obilsin.com
Sağlıklı ve zinde olmak için ,kilo almak ve kilo vermek dışında yapmamamız gerekenler de vardır.ne yapmayalım?ne zaman yapmayalım? Niçin yapmayalım?nerede yapmayalım? Neden yapmayalım?
Sigara.tütün içmeyelim.vücudumuzu boş vitaminsiz zararlı madde ile yormayalım.gelecekde sigaradan oluşacak zararların bilincinde olmalıyız.bol oksijen ihtiyacı olan bedenimizi dumana boğmayalım.
Alkol.her ne kadar keyif verici olsa da sarhoşluk zaman kaybıdır.sarhoş olmaya değil zinde kalmaya ihtiyacımız var.biriken hasarları ile alışkanlık yaptığından ; hiç bir sebep ve hiçbir yerde içilmemesi uygundur.
Sabit kalmayın.uzun süre oturma veya ayakta kalma vucüt yapısı için uygun değildir.uzun süreli yolculuklarda molada gezin.açılın.masa başında olanlar arada kalkın ayakda durun.minik egzersizler yapın.sabit kalmayın.uzun süre hareketsizlik aşırı yorgunluğa yol açıyor.
Sorumsuzca alışveriş yapmayalım.para harcarken "alacağım gerekli mi " diye kendimize soralım.ihtiyaf fazlası tüketim aile bütçesine zarar verir.beyaz eşya alırken de çerez alırken de ihtiyacınız olanını alın fazlasını değil.fazla olan eşya yer konusunda temizlikte sizi yorar.fazla alınan besinde çürür gider yada fazladan yersiniz sağlıksız beslenmiş olursunuz.yalnız cimride olun demiyoruz paylaşın sadaka verin gerektiği şekilde sorumsuzca değil.
Yapmayalım yeni yılda kötü alışkanlıklara devam etmeyelimmm. Hayatımızda kötü, çirkin ,yapmayacak olduğumuz olduğumuz ne varsa çıkaralım. Atın atın gitsin: gardropdan atın buzdolabından atın sizi kırıp üzenleri kalbinizden atın gitsin herşeyin en güzeli bizimle olsun