Sağlıklı Yaşam için Yapalım;5N - Obilsin.com
Kilo almak ,kilo vermek önemli olan hep zinde sağlıklı kalmak .sağlıklı yaşam için ne yapalım?ne zaman yapalım? niçin yapalım? nerede yapalım?neden yapalım :))
Kahvaltı.sabah uyandıktan 1 saat sonrasında mutlaka.gece boyunca aç kalan vuüdumuzu beslemek için uygun temiz sessiz havalandırılmış oksijenli ortamda yapılması daha sağlıklıdır.yediklerimiz gün içinde kullanacağımız enerjimizi karşılayacaktır.
Su.vucüdumuzun 1/3 sıvıdır.suya ihtiyacı var.sıcak günlerde her iki saatte bir içilmesi.her 30 kiloya 1 litre gün içinde içilmesi ve oturarak 3 nefeste uygundur.
Yürüyüş.günlük yapılacak 40 dk açık havada yapılan yürüyüş vücudumuzun oksijen ihtiyacı.karşılar, kalp ritmini düzenler.çevremizi fark etmemizi sağlar sabah akşam farketmez detaylar sorun değil.yeterki yürüyün.
Besin Günlüğü ; tutalım.mümkünse günlük olarak ;bir defterin sayfasına dikey ortadan çizelim.sol tarafa nasıl hissetiğimizi nasıl olduğumuzu ,günlük aktivitelerimizi yazalım. Sağ tarafa ise saati miktarı ile ne yediğimizi not edelim.daha sağlıklı yaşamak için gereken bilgilere rahat ulaşabiliriz ,vücudumuzu tanır; gereken gıdayı alır gereken aktiviteyi yaparız.defteriniz yatak odanızda kalsa iyidir ne de olsa size özel :)
Sağlıklı yaşam; düzenli ,planlı yaşamakla eşdeğerdir. Yeni bir yıla gireceğimiz günlerin ićerisindeyiz. Gelecek olan yılı sağlıklı yaşamak için yıl içinde yapacaklarımızın listesini yaparak; daha düzenli planlı bir yıl geçiririz. Bu planlama bize çokcada zaman kazandırır