Pramitüre bebegim emmiyor? - Obilsin.com
Arkadaşlar 34 haftalık dogum yaptım gebeliğimde cıkan kalça agrıları yuzunden normal dogum yapamadım sezeryan oldum.. Erken sancılandıgım için erken dogum oldu yani.. Ve bebegim 15 gun küvezde kaldı 2.140 gram dogdu. Taburcu olup geldgmzde ise göğsümü reddetip bineron istiyordu bende suan sütümğ sagıp veriyorum ve korktgm başıma gelivek sanırım sütğm yetmiyo napıcam akıl verin mamamı vericem
Ben de 33+6 da ikizlerimi doğurdum canım. Emme refleksleri hiç yoktu benimkilerin. Hastanede emzirmeye çalışıyordum ama taburcu olana kadar biberona alıştılar tabi. Pes etmedim. Her beslenmede biberondan önce emzirdim. Almasalar bile demedim hep. Sonra almaya başladılar. Şimdi çoğu zaman biberona burun kıvırıp meme istiyorlar. Zamanla düzelecektir. Sen de pes etme emzirmeye çalış. Ben hem emziriyorum hem de 3 saatte 1 sağıyorum. Sağdıkça sütüm arttı başlarda çok azdı. Sütünün yetmediğini düşündüren ne? Kilo alımı iyiyse sorun yoktur.
Canım gebelikden ötürü kalan kalça agrım var zorlanyrm bakmada ogluma. bebişimde emmeyince üstünde durmayıp biberonla veriyorum sagdıgım zamanda az cıkıo oyuzdn diorum yetmiyo die napıcam blöurm mamada kullanmak istmyrm Ni5AN .!.:
Benim de başta çok az çıkıyordu. Ben inat ettim. Sağdıkça arttı. Biraz uğraşmak gerekiyor. Yapamıyorsan da mecbur mama vereceksin. Aç kalmayacak sonuçta bebek :)