Obezite - Obilsin.com
Birincisi hafeketsiz yaşam... Annem kurban bayramından önce tartıldığında 95 kiloydu. Şimdi 105 kilo... Bir tane baton pastayı bir oturuşta yiyen, bir kilo mantıyı rahatlıkla yiyen biri. Harekette etmiyor. Yatıyor oturuyor. Hareket yok anlayacağın... Sonra annemin orneğindeki gibi aşırı yemen... Bunları bırakabilirsen sağlıklı beslenmeye yavaş yavaş başlayabilirsin. :)
obezitenin o kadar çok sebeb, var ki dünyadaki en büyük hastalıklarından biri oldu kendisi tek de deil yanında karaciğer yağlanması,isülin direnci,tansiyon,uyku apnesi... bir sürü hastalık ve birçok hastalığa davet .boy kilo durumunuz nedir ki korkuyorsunuz Franz Kafka .!.:
gerçek obezite ta doğumdan başlayan bir hastalıktır, ilacı var ve o ilacı almadan normale dönmek mümkün değil. ama biz artık aşırı kilolu insanlar için obez lafını kullanmaya başladık, yani tüm insanlık. harcadığın kalorilerin kat kat fazlasını almaktır, aşırı yemek, hareketsizlik başlıca sebepleri. bunların dışında hormon bozukluğu da obezite yapar. hormonlarınız bozuk değilse aşırı yemek + hareketsizlik.