Mide bulandıran yeşillikler - Obilsin.com
kızlar selam, Benim yeşillik ve meyve yiyince midem bulanır. Sevmiyorum, psikolojik heralde. Diyetimde de meyve de var yeşillik de. Meyve neyse de yeşillik hiç hiç yemek istemiyorum. Hem yıkaması zahmetli hem midemi kaldırıyor. Dereotu nasıl oluyorsa bayat yumurta gibi kokuyor. Bu sebepler yüzünden diyetimden soğudum resmen. Diyetisyene de bir türlü tekrar gidip soramadım. Yeşillik yerine koyabileceğim başka bir besin olabilir mi? Yoksa hiç ikamesi yok mu? Diyetisyenim mutlaka çiğ yenecek dedi. Yoksa omletin içine falan koymayı da düşündüm.
Ben de marul, yeşillik pek sevmem. Ama son zamanlarda iceberg alıyorum, yıkaması daha kolay ve daha taze gibi geliyor tadı. Limonlu, zeytinyağlı, nar ekşili sos yapıyorum üzerine fena olmuyor. Bir deneyin derim denemediyseniz. Farklı lezzetlere açıksanız bir çorba kaşığı yoğurda bir tatlı kaşığı mayonez, biraz da zeytinyağı, kekik, pul biber, nane, karabiber, tuz koyup iyice çırparak krema kıvamına getirip o sosla da deneyebilirsiniz.
Ben de mesela yulaf kepeği imkanı yok yiyemiyordum. Diyodumki bu insanlar nasıl bunu lapa yapıp yiyor? Çoğu kişinin yaptığından farklı bir şekilde yiyorum ve lezzetli de oluyor. Ekmek ya da pizza yapıyorum. Sen de güzelleştirerek yiyebilirsin yiyecekleri. Dereotunu ben de sevmem ama çok küçük kıyıp sarımsaklı yoğurtla karıştırarak meze yapabilirsin. Kıvırcık,marul vb. ton balığıyla karıştır ye.
alternatif biçimde tüketmeye çalışın, baktınız olmuyor lütfen zorlamayın. Çünkü sevilmeden yenen yiyeceklerin hiçbir faydası olmuyor...