Konu vitaminler - Obilsin.com
Merhaba kızlar, insanların çeşit çeşit vitaminleri düzenli olarak kullandığını duyuyorum. Takviye edici gıda türünden olan vitaminler bunlar sanırım. Ben ise bu tür şeyleri kullanmıyorum . Yani ara sıra kendimi bitkin ve hasta hissettiğimde aldığım c vitaminini saymazsak böyle bir şey kullanmıyorum. Acaba sizler nasıl yapıyorsunuz merak ettim. Ek takviyeler kullanmak ne kadar gerekli sizce ?
keinlikle kullanılması gerekiyor diye düşünüyorum , d vitamın c vitamını , koenzım Qh ve kollajen değişimli olrak kullanıyorum
Vitaminleri sadece ihtiyaciniz oldugunu dusundugunuz zaman Almaniz bence cok onemli. Burada size katiliyorum. Ayrica vitamin almayi dusunurseniz, bunlar kür seklinde Alinir. Bir kür 21 gün sürer sonra 1 hafta birakip tekrar 21 gün almak gerekir. Ve tabiki bütün sene değil.
Ben kullaniyorum. Omega 3 zaten hayatimda her zaman var olucak. D vitamini kullaniyorum D seviyem harika yere geldi cok sukur. Hamile kalmadan once quenzim ve kolejen kullandim ayrica, cildim harika oldu gercekten cigneme kaslarima igne yapilirken doktor dedi cildinin ici sanki su dolu nemli ve inanilmaz gergin ne yaptin boyle dedi. Corona basindan beride Gunluk 500 bazen 1000 mg C vit kullaniyorum Liposamal ya da ester formunda Suan hamileyim farkli seyler kullaniyorum.
bence dahiliyeye gidin yorgun hissettiğinizi söyleyin zaten değerlerinize bakacaktır belki sorun vitamin değil de hormonlarda çıkabilir. kafanıza göre takviye almayın sizde neyin eksik olduğunu bilmeden alıp fazlalığa sebep olursanız bu da sağlık sorunu oluşturur. ben dün doktora sordum gebelik öncesi c vitamini alim mi diye zaten kış ayındayız bol bol meyve ye dedi. d vitamini içinde kan verdim düşük çıktı ona göre doz ayarlayacak.