Kombi sıkıntısı - Obilsin.com
Merhaba arkadaşlar dert sayılırmı bilmem ama kaç gündür hangisi hangisi düşünmekten şu kombiyi alamıyoruz.oyüzden fikirlerinize ihtiyacım var.kaç senelik kombimiz artık çalışmıyor gerçi nezaman doğru düzgün çalıştıki servis parası vermekten çoktan yenisi almıştık bana kalsaydı.demirdöküm yağuşmasız kombimiz ve şuan demirdökümden nefret ediyorum.kime sorsam demirdöküm servis parça işi kolay bulunuyor diyor.kimi diyo demirdökümden uzak dur diyor.yani servisi ve parçası uygun diye kolay diye alıp sıkıntı çıkarmasını kabul mü etmeliyim.buderus iyi dediler ama onuda bosch almış o üretiyomuş ondada eskisi gibi değil artık diyolar.kafam çok karışık demirdöküm hakkında çok şikayet okudum.bana gercekten memnun kaldığınız kombi önerebilirmisiniz?bu birazcıkta şans işi tabiki ama yinede fikirlerinize ihtiyacım var.
BiZim evdeki demirdöküm modelini türünü bilmiyorum da ekranı manuel değil tuş ile ekrandan ayarlamalı. Hiç memnun değiliz. Bakımı yapıldığı halde bi sorunu çıkıyor. Durduk yere hata veriyor falan. Aynı binada 2 ev değiştk ikisinde de aynı problem vardı
Biz yeni bosch aldık. Buderusu da bosch üretiyor zaten. 15 saniyede sıcak su veriyor tıkır tıkır çalışıyor nesini beğenmediniz buderusun.
Annemlerin evinde demirdöküm kombimiz. Senelerce tamir servis parası verdik. Her kış başında mutlaka bir sıkıntı çıkarırdı. İki yıl önce internetten bosch yoğuşmalı kombi aldık. Hatta aynı kombiye buraaa 6000 istediler, biz internetten 3200 e aldık. Fiyat farkını satıcıya sorunca, internetten aldığınız ya orjinal değilse ya kargoda kırılırsa bir süre saçma sapan şey saydı. Şu anda çok memnunuz. Çok şükür. O anda piyasadaki en ucuz yoğuşmalı kombilerden biriydi.
Biz ikinci kışı geçiricez kombide memnunuz şuan için bosch marka yarı yoğuşmalı kombi. Hatta bazılarından duyduğum duşta bi anda soğuk su geliyor felan diyolar hangi marka için bilmiyorum ama ben hiç öyle bi durum yaşamadım. Annemlerin ECA marka kombisi var 10 senesi vardır rahat anca anca bozulmaya başladı onlarda memnundu.
1-buderus 2-vaillant 3-viessmann Kombide sıralama budur kalite konusunda. İşi kombi olan markalardır bunlar. Beyaz eşyacıdan, şofbenciden kaliteli kombi çıkmıyor.