Kızlaaar yardim edin hiç bir şey bilmiyorum - Obilsin.com
Kızlar 28+2 haftalık olduk geçen hafta sabaha karşı kasıklarımda adet sancısı başladı kıvrandım yastık yorgan parçalattı sabah geçti öğlen tekrar başladı bu kez hem karnım hem belim adet olcak gibi başladı akşam 6 ya kadar bekledim geçer diye bu ağrılarla kızım tekmede atıyordu en son 7 de doktoru aradım niye gelmedin dedi ağrı kesici fitil aldırttı eşime makattan koydum geceyi ii geçirdim sabah derhal doktora gittim üstten 3 cm açılmış dedi istirahat verdi fakat benim ağrım sızım geçti duramıyor iş yapıyorum temizlik vs erken doğum yapma riskim var mı başına böyle bir şey gelen var mı ilk gebeliğim hiç bir şey bilmiyorum
temizlik senın bebegınden daha mı önemli canım ?? 3 cm cok riskli bi açılma zaten.. wcden wcye kalk yatakdan gerekırse ama riske atma.. bebegın doğarsa öpemeyecek koklayamayacaksın gunlerce haftaalrca belkı aylarca senden ayrı kuvezde yasayacak onu bırakıp eve gelmek ne buyuk yıkım bır anne ıcın bılıyormusun.. hele o savunmasız mınıcık halını görüp onu besleyememek hep kötüyü düşünmek.. yat allahını seversen bırak gerekırse afedersın b.k gotursun evını ne önemı var ? söz konusu evlattt yaaa..
eger rahmin açılmaya başladıysa çok riskli...... belki korkutuyorum seni kusura bakma ama senin işin ciddiyetini anlaman lazım
Benim açılmam yoktu ama düşük riskim mevcuttu ilk haftalarımda. Valla doktor da dedi zaten, demese de yatardımben kimse tutamazdı yani. Elimi hiçbirşeye değdirmedim; tuvaletten tuvalete, yemekten yemeğe. O kadar. Yanına bir akrabanı, anneni, kayınvalideni falan çağırabilirsin yardımcı olmaları açısından. Bol bol dinlen. Ani heyecan,stres yapma. Allah yardımcın olsun.
3 cm açıklık mı ? Ben 3 cm açıklıkla doguma girmiştim canım.Benimde 31 haftamda 1 cm açılmam oldu ve ben 4 hafta 5 gün yatarak ancak 35+5 kadar gelebildim.Senin haftan dahada küçük canım bol bol dinlen kasılma önleyici ilaçlarını al enfeksiyon kapmamaya grip olmamaya dikkat et.Bol bol beslen ve genelde ayaklarını yüksekte tutarak yatmaya çalış.Bu şekilde rahme basınç azaldıgı için açılmada engellenmiş olur demişti bana doktorum.Ama ben malesef grip olmuştum.Bırak işi gücü güzelim prematüre annesi olmak zor gerçekten.Benimki üst sınır prematüre sayıldıgı halde bir sürü sıkıntı yaşadık.İnş şöyle 35 hafalarına gelirsinde saglıkla bebegini kucagına alabilirsin canım.