kinoa - Obilsin.com
bir bardak kinoa 222 kalori pek zayıflatıcı gelmedi bana, sanırım gulitensiz diyet yapanlar için daha ziyade, çok gaz yapması ve pahalı olması da cabası... eski usül kısır yerim daha iyi, tabii bu benim fikrim
Zaten gunde bir bucuk kasiktan fazla tuketmemek lazim fazlasi zarar. Yuksek lif iceriyor 100 gr % 19 lif varmis
Diyetisyenim hiçbir besin tek başına zayıflatmaya yaramaz der hep. Bilmiyorum denedim ama en doğrusu sağlıklı beslenme programının içine dahil etmek galiba. Ben salatalara ve omlete ekliyorum. Tok tutuyor deneyebilirsiniz siz de böyle.
Geçen sene kinoa ben de almıştım aynı yerden.15 gün olmuştu ki bir mide rahatsızlığı geçirdim serum falan aldım iki gün.Bir hafta kendime gelemedim.Kiloyu hastalıktan verdimAma sebep olarak anlayamadım açıkcası kinoa mı sebebiyet verdi,başka bir sebep mi bilmiyorum.Korkumdan gerisini de kullanamadım.
Kinoaya alternatif olarak karabuğdayı kullanıyorum Pilavı,salatası,çorbası gerçekten doyurucu oluyor Her gün bir öğünde kullanıyorum ben ya
Kinoa değil de chia aldım ben. 100 gri 10 lira idi sanırım. Aktardan aldım. Suda beklettim bi değişik jolemsi bi şey oldu. Kusmuk gibi ama içerken daha doğrusu sümük gibi mukuslu gibi oldu. İğrenç. En iyisi nanesi maydanozu dere otunu marulu incecik kıyılmış az bulgurla kısır yapmak. Ne varsa bizim damak tadimizda var.
Kinoayı sıcak suda az bekletip sonra da haşlıyormuşuz ya. Ben daha önce yanlış tüketmişim Tok tutuyor galiba. Takviye olarak kara buğday da aldım.