Kefir Mucizesi - Obilsin.com
Mayalı gıdalar vücut için çok yararlı. Kefirdede ekşi ekmek mayası kullanılıyor bildiğim kadarıyla. Ekşi ekmek mayasını bulmak çok zor ancak köylerde bulunabiliyor. Mesela bozada ekşi ekmek mayasıyla yapılıyor ama ben ekşi ekmek mayası bulamadığım için eski boza kullanasak mayalıyorum. Bozada kefir gibi çok faydalı evde yapmanızıda ayrıca tavsiye ederim. Zaten tarifi de kolay ben www.recelyapiyorum.com sitesinden aldım tarifi gayette başarılı oldu. Kefir ve bozaya daha yeni başladım sağluklı yaşamak beni cok mutlu ediyor. Hem beden hem ruh sağlığı açısından çok önemli. saglik_olsun .!.:
ya acaba şişkinliğe iyi geliyor mu acayip şişkinliğim var 9ay önce doğum yaptım hala adet olmuyorum emzirdiğim için yememden de kemiyorum. acaba kefirin faydası olur mu
Zayıflattığı konusunda benimde bilgim yoktu , Bende baya bir kilo verdim ama kefirin etkisi oldu mu diyede düşünmeden edemedim şimdi :)
kefiri hergün görüyorum markette.ama tadını düşünüyorum şimdi alcam içemicem kalcak falan diye hiç denemedim :)bugün belki alırım. ama kızlar bişey diyim mi ben geçen hafta 3 buçuk litre ayran içtim hiç farketmeden.nasıl içim yandıysa :) geçen hafta tam 2 kilo verdim.ve bunun ayran sayesinde olduğunu düşünüyorum. bilmiyorum belki psikolojik de olabilir ama hiç beklemiyordum :)
Bende çok faydasını duydum herkez bişeyler syluyor ama daha alıp içmek nasıp olmadı tadı nasıl acaba
kefirin faydalarını uzun zaman öncede çok duydum komşumuzun eşi ziraatten getirmiş onunla mayaladık tadı ekşi olduğu için pek hoşuma gtmiyor ama tüketmeye çalışıyorum zorla
yapılan yorumlara kesinlikle inanmıyorum :1no2: çünkü bende kullandım ve malesef kilo vermek bir yana kilo aldım acaba benim bünyemle ilgili bir sorunmu dedim ama çevremde kaç kişi kullandı zayıflatıyomuş diye ama hiçbiri zayıflamadı. faydalı olduğu kesin ama ürünün satışını artırmak için bu şekilde tanıtılması çok yanlış benceklava:
benim ananem yıllardır bunu kullanır ama kilo vermek amaçlı değil bildiğim kadarıyla yararları olduğu için ... ama hiç kilo verdirici özelliğini görmedim ananem üzerinde ben:bbo:a.s.
Selam, gercekten cok yararli kefir evet, ama zayiflattigini bilmiyordum. Birde bi sorum olucak. 22kilo 2,5ayda veren senmisin yoksa bir alintimiydi sadece?