Karamaya kefir kullananınız var mı? - Obilsin.com
merhaba bayanlar; bu karamaya kefirin den ben de almayı düşünüyorum, markette satılan hazır kefirden aldım ve 1 litre sütü biraz ısıtıp içerisine 5-6 yemek kaşığı kadar ekledim aynen yoğurt mayalar gibi ışık görmeyen bir yerde muhafaza ederek 1 gün bekledim ve çok da güzel tuttu . biraz tatlı gibi oluyor 1 günde ama 2 gün bekleyince bira ekşimsi oluyor. elinde bu kefirden olan arkadaşlar bu yöntemle mayalarlarsa belki aynı tadı yakalarsınız ki zaten aktif mayalar sütü her türlü dönüştürür.
Bende dün ishal oldum hemen firmayı aradım, Dedim, felaket ishal oldum. Merak etmeyin ishal olmadınız dediler, bağırsağınızdaki zararlı bakteriler düşüyor, en fazla bir kere daha olur, daha sonra düzelir dediler. Bugün düzeldim, hemde şişkinliğimde gitti. Ben memnunum, zaten fazla bi kilom yok, böyle giderse 3-4 haftaya hedeflediğim kiloda olurum. Sizin nasıl gidiyor?
ben siparişi geri çektim. kendim yapmaya karar verdi kefiri. bugün aldım. akşam mayalıycam bakalım. faydasını göremezsem 3-4 hafta, o zaman satın alıcam senin kullandığın kefirden Dilekçim. seninn nasıl gidio?
kızlaaar nasıl gidiyo bi değişiklik var mı vücudunuzda yada hissediyo musunuz ve tadı nasıl kefirin?
Dün erkek arkadaşımın annesiyle konuştum o 1 senede 30 kilo vermiş sürekli hareket ve yürüyüş ile ve böyle ilaçlardan filanda bilgisi var. Kefiri sordum markette satılan normal kefiride kullanabilirsin dedi. Sabah 3 patates öğlen 3 patates akşam 3 patates yiyeceksin ve her patates yediğinde kefiri içeceksin dedi. 3 gün olmadı 5 gün içinde inanılmaz derecede inceldiğin fark ediliyomuş zaten :) ama ben bu siteden alıcam :)
bu sitede birisi kullanmış ve 18 kg vermişti yanlış hatırlamıorsam. ama doktor kontrolündeki onunkisi. okumuş muydun onun yazdıklarını? bir gün proteinle birlikte kefir, bir gün sebzeyle birlikte kefir tüketiyordu sanırım. ben, normal diyet listelerindeki gibi beslenip sabahları da senin gibi kefir içmeyi düşünüyorum ama yararlı olur mu, bilemiorum. aslında kitabı da varmış sanırsam.. sen yukarıda yazan sişteden mi sipariş ettin ? çok soru sordum galiba
Günaydın arkadaşlar; Karamaya kefirim dün elime ulaştı. Ben 6 lı paketten sipariş etmiştim. 1 şişesi 0,75 lt, cam şişede. Günde 2 bardak içsek, bir şişe 2 gün gider. Ben bu sabaha aç karnına 2 su bardağı kefir içerek başladım. Tadı gayet güzel, bildiğiniz kefir tadı. 45 dakika sonra da Dukan ekmeğiyle peynirli sandviçimi yapıp yedim. Tabi 2 bardak kefir + sandviç, midem çok doldu, şu anda acayip tokum. Onun dışında ben zaten rutin günde 1 kez sabahları kahvaltıdan sonra wc ye giderim, o ok :) Ama ilerleyen saatlerde bağırsaklarımda nasıl bir etkisi olacak bakalım. Şimdilik bu kadar kızlarrr, olursa diğer gelişmeleri de yazarım.
bende arkadaş tavsiyesiyle aldım. herkes çok methediyor. bu evde yapılan kefirden değil. çok özel bir ürün tadıda çok güzel. ben memnunum.
Eveet lütfeen bi fayda görürseniz yazın kızlaar. bende haftaya sipariş edicem inşallah bi faydasını görürüm. astımada iyi geliyomuş inşallah bakalım :)