Ilk önce mide yi küçültün… - Obilsin.com
bugün bir arkadaşla tanıştım ve bana intermittent fasting diye bir diyet yaptığını ve 30 kilo verdiğini söyledi ben zamanında böyle değildim felan dedi aklıma zamanında buraya yazdığım konu geldi deneyip onaylayanlar olmuş - bide beni gömenler olmuş ama yıl 2019 yeni trend benim yazdığım yazının mantığı olmuş adınıda' intermittent fasting ' yani aralıklı oruç koymuşlar :)) şeker hastaları ve tansiyon hastaları na hala da önerilmiyor tabikide internete yazın bakın mantık aynı. dünyada şuan en yaygın diyetmiş.ben sadece kendim tespitettiğim birşeydi tamamen iyi niyetimle kilodan şikateçi bayan arkadaşlara tavsiye için yazmıştım.umarım faydasını görenler olmuştur.saglıcakla kalın...şimdi diyetisyenler diyince inanırlar artık. buarada aralıklı oruç diyetini yada intermittent fasting yazın birsürü şeyy çıkar ve hiç olumsuz yorum yokmuş arkadaşım araştırmış onun yalancısıyım öyle dedi.
aç kalarak ve spor sonrası salata vb yiyerek tartıda gördüğünüz değişim su ve kas kaybından başka bşy değildir.tartı 5-6kilo az gösterir ama vüc.ta ne bi sıkılaşma ne de gözle görülür bi incelme olur hatta sarkmalara neden olabilir. protein almadığınız, kaslarınızı korumadığını sürece verilen kiloları tekrar geri almak kaçınılmaz...
Verilebilir;ben boşanma aşamasında çaya bisküvi doğrayarak karnımı doyurmuştum(zira yemek yapacak ne halim ,yiyecek ne iştahım vardı) ve kuş kadar yemiştim.Bir hafta belki 10 günde 5 kilo vermiştim.
Bir haftada 5 kiloyu öldürsen veremez, 60 kiloda olan bir kişi. 1 haftada 5 kiloyu, ameliyat geçiren obez denilen kişiler verebilir anca. Çok şaşırdım. Kuzeniniz yalan söylemiş olabilir gibi.
Evet bende sana katılıyorum benimde fark ettiğim bir şeyi söyledin ne zaman çok acıksam karnım guruldadığında yemesem daha sonrasında iştahım kapanıyor çok az yiyebiliyorum yada hiç yiyemiyorum...doğru tespit bencede ama herkes denememeli tabi ki :)))
Ya arkadaşlar özellikle spor yaptığım pazartesi çarşamba cuma gecelerinde sadece salata yiyerek besleniyorum.Oda koca bir kase değil.1 domates,1 salatalık,limon,sirke ve kibrit kutusu kadar peynir.Ve ben 2 aydır yoğun bir şekilde uğraşıyorum 7-8 kilo ancak verebildim bende nasıl bir metabolizma var anlamadım çıldırıcam ya.Tabi yerleşmiş yağ olayıda var.3 yıldır aldığım 20 kilo nun üstüne yaşıyorum.Ama inşallah bu direnci kıracak ve o yirmi kilodan kurtulacağım.