Erken duğum yapan varmı - Obilsin.com
33 haftalık doğum yaptim salı günü 43 cm 2140 gr.bir kız bebeği geldi dünyaya fakat bugün 5.günü 5 gündür kovezdeyiz doğum yaptığım hastanenin yoğun bakımı berbattı başka hastaneye sevk ettik bebeğin solunumunda sıkıntı var entube cihazında 5 gündür birde pda damarında açıklık var bu durumda olanlar kaç gün kövezde kaldılar sütümü sagip veriyorum ama bebeğime dokunamıyorum bile.. doktor sadece pda ve solunumunda sıkıntı var bir de enfeksiyonu fazla dedi dua edin kızlar
Cigerler gelismediginden bize surfaktan yapildi 2 gun uyuyuldu sonra yavas yavas kendi basina nefes alabilir konuma geldi.birde emme refleksi gelismesi beklenildi.18 gun kuvezde kaldiktan sonra taburcu olduk ilk ay kilo alamadik.sonraki aylar 1 er klo aldik hep.
Erken dogum yapan varmi demissin.3 cocugumda erken dogdu.3.cocugum 32 haftalik dogdu.10 gun sonra 6 ayimiz dolcak
Yeni dogar dogmazmi zaturre oldu.suan ne kadarliksiniz.Allah acil sifa versin ins. Premature bebeklerin hastaliklara yakalanma riski zamaninda dogan bir bebege gore daha fazla.
Benim erkek kardeşim 30 sene önce 26 haftalık doğmuş ve aylarca kuvözde kalmış, eve alındıktan sonra da böbrekleri ile ilgili bir sorun oluşmuş ve 1 ay yoğun bakımda kalmış yine. Şuan 30 yaşında ve gayet sağlıklı. Umarım böyle bir örnek biraz olsun içinizi rahatlatır... çok geçmiş olsun... Bebeğinizi sağlıklı bir şekilde kucağınıza yakın zamanda alırsınız umarım.
Canım çok geçmiş olsun. Akciğerleri geç gelişiyor bebeklerin. O sebeple erken doğan bebekler yoğun bakımda kalıyorlar. Bu normal bir süreç aslında. 35 veya 36 da doğan bir sürü arkadaşımın bebeği bile yogunbakim da kaldı. En son 36. Haftada doğan bir bebeğin 14 gün kadar yoğun bakımda yattığını duydum. Zatürre biraz seni korkutmuş olabilir ama korkma inşallah sağlıkla bebeğine kavuşacaksınız. Sütun geldi mi, süt veriyor musunuz?