Erken doğum tehdidi ile nidilat tokoliz tedavisi görenler lütfen yardım - Obilsin.com
35.haftadayım erken doğum tehdidi kasılmalarla hastaneye yattım.Açılma yok hemen nidilat ile tokoliz tedavisi başladı şimdi eve çıktım ilaca devam ediyorum.Ama nidilat ilk günden beri özellikle bacak ve ayak bileklerinde çok aşırı şişme ve kızarma yaptı.Zaten çarpıntı ve başdönmesi de yapıyor.İlk doz 4*2 başlamıştı sonra yan etki sebebiyle dr. doz azalttı ama şişlikler inmedi.Sezeryana 3 hafta var ilaca devam etmem gerekecek bu şişliklerle ve ağrılarla nasıl dayanacağım bilmiyorum.Damarlara kalıcı bir hasar bırakır mı diye korkuyorum.Aslında bu ilacın bebeğe ve bana başka yan etkileri de olur mu diye endişeleniyorumBu tedaviyi gören arkadaşlar sizin doz ne kadardı?Erken doğumu engelledi mi gerçekten?Ve ne tip yan etkiler yaşadınız?
ben 29 haftadan 36. haftaya kadar nidilat kullandım. inanılmaz baş ağrısı yapıyordu. doz azaldıkça ağrılar geçiyor ama kasılmalar başlıyordu. 3 kere hastaneye yattım. ne yazıkki 36. haftaya kadar dayandım. bu haftada ciğer geliştirici iğneye gerek yok dediler. ama ne yazık ki varmış. bebeğim küvöze girdi çok zor günler yaşadık. 37. haftaya kadar dayan ilacın zararı yok. Allah yardımcın olsun.
herkese selam öncelikle herkese geçmiş olsun. 1 hafta 10 gündür süre gelen kasılmalarım sonucu bende doktora gittim ve nts ye bağlandım. biraz sancım cıktı ve akıntımda olduğu için doktor krem verdi. ve ultrasonla yaptıgı ölçüme göre risk grubunda cıktım. 30. haftamda ciğer geliştirici iğne yapacaklarını söyledi. forumda okuduğum kadarıyla benim gibi durumu olanlar bunun dışında nidilat denen bir ilaç kullanmışlar fakar benim doktorum bu ilaçdan bahsetmedi bile. sizce ne yapmalıyım? başka bir doktora daha gözükmelimiyim yoksa kasılmaların devam edip etmemesine göremi hareket etmeliyim?
24 haftalık ikizlere hamileyim. nidilat günde 4 kullanıyorum, bende küvöze görmesinler diye dua ederdim ama şimdi inanın küvöze girebilsinler diye dua ediyorum.