Dopler akım kaybı nedeniyle erken doğum yapanlar yardım!! - Obilsin.com
Merhaba, 25+4 haftalıkken taniyon yükselmesi ile hastaneye yattım. Hastanede yattığımın 16. günü ve şu an 27+4 günlük olduk. Doblr akım kaybı teşhisi kondu. (ayrıca preeklemsi başlangıcı cıktı). Bebeği besleyen damarda kan akım kaybı olduğundan bebek gelişemiyormus. Suyum normal, bebek hareketleri var, bebeğimin solunum u normal. Ama gelişmesinde (kilo) gerilik var. Bugün doktorum 29. haftada alınabileceğinmi söyledi. Yaşama şansı olurmu, çok korkuyorum. Henüz 700-800 gramda. Bu sorunla karsılasan varmı aranızda.
Ylmznrmn, canım senin oğlun şimdi ne durumda? Ben gecen hafta 28+1 de doğum yaptım. Dopler akım kaybı vardı bebek beslenemiyordu. Ductus dedikleri kriter ters akıma gecmeye baslayınca 28. haftaya yeni girmiştik ki alındı bebeğim. 690 gram doğdu. Aynı gün vücut ödemini atınca 650 grama düştü minik kızım. 2 gün sonra şekeri aşırı derecede ükseldi ve 610 grama kadar düştü. Şu an Maximum seviyede ilaç takviyesinde bulunuyorlar. ıç kanaması olduğundan ciğerlerinde kan birikmiş. Solunumu destekle sağlayabiliyor. Heryerinde birseyler takılı. Öyle küçük ki... Dua ediyoruz hayata tutunması için. Sizlerde dualarınızı eksik etmeyin arkadaslar. Hergün doktorla görüşmeye gdiyor eşim. Bilgilendiriyorlar. Bugün biraz daha iyi gibiymiş durumu. Umarım tamamen düzelir.. Geçmiş olsuna geldiler. Birazdan yazarım.
çok geçmiş olsun bende aynı durumları yaşadım, ne olur 29-30 haftayı bulmaya çalış, hiç bir şeyi kafana takmamaya çalış, tansiyonlarının sakin çıkmasın bende aynı durumdan dolayı 27+3 de doğum yaptım 700 gr oğlum oldu,
canım çok geçmiş olsun, inşallah herşey yoluna girer, moralini yüksek tut, duanı eksik etme, hayırlısıyla sağlıkla kucağına alırsın inşallah...
kan akımının nedeni nedir bişi dedilermi? bende de varmış geç kalındı ne yazıkki..benimkinin sebebi kanda pıhtılaşmaymış...sen geç kalmadan doktoruna bi sor istersen ilaçlarla kan akımı sağlanabiliyormu die?
Canım, 29 haftalık bebeklerin yaşama şansları elbette yüksek, bende dualarımı hiç eksk etmiyorum ve ümidimi kaybetmemeye çalışıyorum. Benim bebeğim dopler akım kabı nedeniyle beslenemiyor ve gelişim o yüzden geri ne yazıkki. Doktorların değişik ölçümleri oldu. 650 ile 800 gram arasında ölçümler aldılar. Endişem o yüzden biraz da . ,Erken doğum yapıp 1 kilo üzerinde olanlar daha şanslılar. Allahım yardım ederde benm minik kızım da yaşama tutunur inşallah. Yarın hayırlısıyla 28. haftaya girricem. Dilerim ki, gelişiminde artış olur ve organ gelişimi olur. Allah herkesin bebeğini sağlıkla kucağına almayı nasip etsin umarım.
ilk önce geçmiş olsun cnm inş RABBıM hayırlısıyla bebeğinin sağlık durumunun iyi olmasını nasip eder 29 haftalık bir bebeğin yaşama şansı elbette yüksek moralini yüksek tut ve yaradama sığın herşey yolunda ve gönlünün istediği şekilde olması dileğiyle
arkadaşım benim sorunum seninkinden farklı ama benim bebeğimde de gelişme geriliği var 3 haftaya yakındır kilosunda gr kadar artış olmamış inş bebeklerimize bişey olmayacak arkadaşım kalbimizi ferah tıtmaya çalışalım.