Delireceğim artık….(hellp sendromu) - Obilsin.com
Merhabalar,arkadaşlar size bu HELLP sendromu hakkında danışmak istiyorum. Ben 34+4 haftalık hamileyim. Aynı zamanda diyabet hastasıyım gebeliğimi çok dikkat ederek geçiriyorum. Toplamda 3.8 kg aldım ve diyet yapıyorum inanılmaz dikkatli besleniyorum. Aslında HELLP sendromundan müzdarip olup olmadığımı henüz bilmiyorum. Yeni yeni karnımın sağ üst kısmında şiddetli (bazen etlerim yanarcasına) bir ağrı başladı ve sırtımda inanılmaz ağrıyor hatta o kadar ki ağrıdan midem bulanıyor sadece yan yatarsam bir süre sonra geçiyor. Fakat ayağa kalksam 2 dk yürüsem bu ağrı beni mahvediyor. İşin tuhafı tansiyonum 11 i hiç geçmedi, ödemim de yok. Doktorum mide ilacı verdi ama midemle bir sorunum olduğunu pek sanmıyorum. Pazartesi günü tam kan sayımı ve idrar tahlili yaptıracağım periyodik olarak. Sizce bir ihtimal HELLP sendromundan yakınma olasılığım var mı? Sizin fiziksel olarak belirtileriniz nelerdi?
Rabbim cümlemize sabır versin ve sağlıklı sıhhatli evlatlarımızı kucağımıza almayı nasip etsin...
arkadaşım, aynı problemi bende yaşadım, ilk gebeliğim hellp send ile 27 haftalıkken sonlandı bebeğim 1 gün yaşadı, 2 gebeliğim 13 eylül 2010da 28 haftalıkken yine hellp send ile sonlandı (bu ilkinden daha şiddetli idi,) bebeğim küvezde, eğer evladımı kucağıma alıp eve getirmek nasip olursa bi daha düşünmüyorum, 2, gebeliğimde doğum sonrası yoğun bkımda kaldım , ölüm tehlikem var, varsın oğlum annesiz kalmasın, kardeşden yakın arkadaşları olsun, annenin yerini kimse tutamaz canım, çocuğunla mutlu olmaya bak ben öle düşünüyorum, yaşayanlarımıza haksızlık etmeyelim, elbseye gelince, benim ilk hamileliğimdeki ilk kıyafeti giyememiştim, onu 2, de de giyemedim ama olsun, evladım yaşasın yanımda olsun yeter.
cnmmm benim hiç bebeğim yokk.2yıldırr bütün uğraşlarıma rağmen.bence herşeyi allah bilirrr sen iyi bi doktor gözetiminde gebe kal.
bende palette te katılıyorum... senin için hayırlısı ne ise o olsun... zaten kaderinde varsa ikinci bebeğin gelip seni bulacaktır :)
canım korkmakla bi yere varamazsın.. kendini yiyip bitirirsin.. eğer senin canından kanından bir bebeğin dünyaya geleceği varsa istesen de istemesen de o zaten gelir ve rızkını alır.. o yüzden kendini hiç yorma.. rahat bir yaşam sürmeye gayret et..
canım bebegın saglıgı nasıl pekı anlamadım ben yanı saglık konusundada sıkıntın varmı yokdsa sadece hamılelıkmı sıkıntılı gecıyoo.......eger sıkıntın varsa belkı emr ıncelenır mesela saglıklı emr verılebılır tup bebekle ..........bunu konustunmu bıkac kısı var öle ıkıncı bebeklrı bu sekılde saglılı dogmus ........elbette ıstemekte haklısın ıkıncıyı ama ıyıce arastır canım rabbım yardımcın ols ınşşş
düşünmekten kafayı yiyeceğim. bebek kokusunu özledim. yeniden hamile olayım istiyorum. zaten ilkinden birşey anlamadım. hamile kıyafeti bile giyemedim. onun için hiç bir hazırlık yapamadan apar topar doğurdum. herşey içimde kaldı. bebeğimin bir kerdeşi olsun istiyorum. belki durumum riskli olduğu için bunu istiyorum. doktorum aynı durumu tekrar yaşama ihtimalim olduğunu söyledi. sorular beynimi kemiriyor artık. ya bir şey olmadan sağlıkla doğurusam ya da bana bir şey olursa...
yawrucum zor bi durum mutlaka ama bak benim bebeğim oluyor ama hasta... ilk bebeğimi kaybettim, bundan sonrakileri bilemiyorum... diyeceğim, bir tanesine bile sahip olamayan çoook ama çook insan var. sendede böyle bir risk varsa sakın ha derim ben. yawrunla mutlu ol, bundan güzel mutluluk var mı zaten yaa...
boşver napcaksın ikinci çocuğu keyfine bak olmadığını düşün kuzucuğuda anasız bırakma riske atma ikinizin de mutluluğunu bence.Allah sana da bebeğine de sağlık versin.