D VİTAMİNİ - Obilsin.com
CathyLizzie tatlım, botoxun yurtdışında yasaklanmasının sebebini arkadaşıma soracaktım.arkadaşımla işyerimiz değişti.sonra unuttum.derken bir gün aklıma geldi. Aradım sordum.sebebini bilmiyormuş
Kızlar merhaba. Konu sahibi arkadaşım gerçekten çok güzel bir konu olmuş. Sana ve diğer yazan arkadaşlara teşekkür ederim. Çok güzel bilgiler vermişsiniz. Ben de ölçüm yaptırmak istiyorum. Devlet veya araştırma hastanelerinde yapılıyor mu ? Bir de hangi bölüme gitmek gerekir ?
bugün hekimim, 15 günde bir bir ampul önerdi ekmein üstüne kırıp tüket dedi. 45 günlük tedavi önerdi. sizin önerinize de kulak vereceğim. ilginie ve samimiyetinize müteşekkirim. acilen depolar dolmalı evet hekim 50 seviyesini ideal diye söyledi ama annemin onkoloğu da sizin gibi düşünüyor 80 olana kadar devam diyor.
kızlar merhaba annem meme kanseri atlattıktan sonra d vitamininn ne kdar önemli olduğunu anladım. sıra bana geldi ve yeni ölçüm yaptırdım . 8.52 çıktı. gebelik planlıyorum yarın hekimle görüşeceğim. almam gereken takviyeyi. bu topiği bulmam çok iyi oldu.
selam kızlar. geçen sene sevgili canan karatay hocamdan öğrenip takibini 3 ayda yapıyorum d vitamininin. yanlız ekmekle değil sağlıklı soğuk sıkım bir çay kaşığı yağla yutmak gerekiyor emilimi daha kolay olsun diye. ekmekle pek bi fayda sağlayamazsınız. birde olması gereken normal değer 80-100 aralığıdır der karatay hocam ve fazlasının zararı olmadığını bedenin fazlayı tölere ettiğine değiniz. eğer 30 ların altıydaysa degeriniz acilen depolarınızı doldurmak için ayda 2 iğneyi mümkünde kalçadan yaptırmak ( 15 gun arayla) eğer kalçadan olmuyorsa dediğim gibi soğuk sıkım sağlıklı bir yağla ve yemekle beraber yutmak gerekiyor. bundan sonra tekrar değer ölçümü yapılması eger hala depolar dolup 80-100 aralığına gelmediyse tespitinize göre ayda 1 yada ayda 2 şeklinde 1 kez daha devam etmek gerekiyor. özellikle kış aylarında çok önemli. size rahmetli ve değerli prof dr. ahmet aydının bu konudaki makalesinide paylaşmak isterim. güzel bi paylaşım olmuş başlatandan allah razı olsun http://beslenmebulteni.com/beslenme/?p=908 http://beslenmebulteni.com/beslenme/?p=914 http://beslenmebulteni.com/beslenme/?p=397 beslenmebulteni.com/beslenme/?p=406 bu 4 makalede çok değerli sağlıkla kalın seaBahAR .!.:
emeğine sağlık çok güzel bilgi vermişsin ben anca 14 ayda d vitamininin tek çeşidine geçtim :)) hem her gün kapsül yutuyordum hemde hafta 1 ampül ekmek ve zeytin yağıyla yiyordum artık sadece ömür boyu kapsülünü yutucam ampülden kurtuldum şükür:)) beni doktorum ısrarla her gittiğimde tam öğle vakti 20 dk kadar kolların bacakların aç güneşlen çok faydası var diyor benim d vitamini değeri 3 tü şimdi 6 ya çıktı :) geçen sene troid den ameliyat oldum hepsini aldılar o yüzden hem d vitamini hem b12 iğnesini tabi troid ilacını da ömür boyu kullanmam gerekecek bel sırt ağrılarım olduğunda hemen anlıyorum d vitamini yine çekmiş öğle güneşi ve zeytin yağını arttırınca azalıyor :))
Valla ben 2 senedir güneş görmüyodum salak gibi koruyucu kullanıyordum kanser olmıyım diye.. bende de çok azalmış ben de ampül kullanıyorum ilk belirtisi uzun süredir depresif karamsar hissetmemdi.. en son o kadar azalmışki dişetlerim komple kızardı kanamaya başladı.. sağlıklı insanların dahi kışın almasını öneriyorlar..çok çok önemliymiş yeni anlıyorum değerini..
Ben de yeni yaptırdım kan ölçümü.. ve aynı şekilde D vitamini eksik. Şimdi 3 ampullük bir tedavi dönemine girdim. Ekmeğin üstüne döküp yiyorum. (doktorun önerisi bu şekilde) İlginç olan şu.. ampülleri tanıdığım eczacı arkadaşımdan alırken ilginç bir şey söyledi. Güneşli yaz ayları haricinde yılın kalan bölümünde iki kez bu 3 ampullük kürü uyguluyorum ben dedi.. Eskiden ölçüm yaptırır, duruma göre takviye alırmış. Onu artık bıraktım, düzenli yükleme yapıyorum dedi. Doktoruma tekrar gittiğimde bunu danışacağım. İhtiyaç yokken bile alıyor olmanın riski nedir diye..