Ben hiç anne sütü veremedim..:( - Obilsin.com
merhaba Kader arkadaşlarım bende 10.08.2013 de 34+0 da dekolman plesanta ile acil sezeryan oldum. Öncesinde de tansiyon sebebi ile hafif preeklamsi ile hastanede kaldım günde 3 adet tansiyon hapı alıyordum en son ameliyata girerken 20-13 tansiyonum vardı. Kabus gibi. Bebeğim 2040 gr ve 44 cm doğdu 7 gün yoğunbakımda ve üç gün normal odada kaldık. Şimdi düzeltilmiş 2 aylık normal 3.5 aylığız gülmelere başladık ama anne sütü veremediğim için kahroluyorum. sütüm hiç gelmedi ve maalesef ki emmedi.kilo verecek diye telaşlanıyor hemen mama veriyordum. Dr sakın kilo kaybetmesin yoksa hastaneye yatarız demesi. Sarılık olmasın demesii.. Biberona alıştı. sağsamda en fazla 30 40 cc geliyordu onuda emmıyor yarısı dışarı akıyordu. olmadı veremedim. Sizler ne yaptınız?? çünkü çıkan reklamlar anne sütünün önemi beni mahvediyor...((( ona baktıkça ağlamaklı oluyorum. Herkesin aaa emeydi iyiydi demesi..
benim kardeşim de prematüre 1100 gr doğdu o da hiç anne sütü almamış şuan 27 yaşında gayet sağlıklı hiç bir sorunu yok çok şükür
canım yapcak bişey yok, bebeğinin emmemesi senin suçun değil, anne sütü kadar olmasa da devam sütleri de anne sütüne çok yakın, ben rapor cıkararak nutricia infatrini diye bir mama veriyorum bebeğime, içindeki bileşenler anne sütünün aynısı dediler.(aynı olması imkansız ama)doktoruna bir sor istersen, belki rapor çıkarabilirsin o mama için yada bütçene çok dokunmayacaksa satın alabilirisn.ya bence çok da takma, bizim zamanımızda devam sütleri çok pahalıymış, pirinç unlarıyla, inek sütünü sulandırarark büyütmüş annelerimz bizleri, sapasağlamız varmı bir eksiğimiz çok şükür, şimdi devam sütleri var en azından, çeşit çeşit.2 ay sonra ek gıdaya başlayacaksın zaten, anne sütü eksikliğini bol vitaminli gıdalarla tamamlarsın.allah bebeğini sağlıcakla büyütmeyi nasip etsin.