bebeğim büyümüyor - Obilsin.com
merhaba bayanlar bebeğim 38. hafta 1950gr olarak doğdu, küçük doğmasının sebebi kordondaki arterin birinin tıkanıklığı ve bununla birlikte yüksek seyreden tasiyon. bebeğim karnımda haftalarca beslenememiş. şimdi ise bebeğim doğalı neredeyse 2 ay oldu ama toplamda 1 kilo aldı. sarılık atlattık ben tecrübeli olmadığım için sütü ne zaman vereceğimi bilemiyordum ilk haftalar 3 saatte bir veriyordum memeyi. bende bebeğe yetiyor ağlamıyor uyuyor diyordum ama sarılıktan dolayı uyuyormuş zaten çenesi zayıf olduğu için çok iyi sütte çekemiyormuş benim ilk bebeğim ve kimse de birşey söylemedi. doktor ilk ay mama takviyesi vermedi ama artık mama takviyesine başlayalım bebeğin gelişmesi gerek dedi. bir kutu prematil kullandık. çok gaz problemimiz var. artık prematili kes, evolvia veya conformil kullan bakalım bebek beğenecek mi dedi . tecrübeli anneler bebeğim hem küçük doğdu hem kilo almıyor. aynı durumla karşılaşan var mı? ne yapmalıyım? artık iki saatte bir süt veriyorum hatta günde 3 kez sağıp veriyorum ne kadar içtiğinden emin olmak için 3 kez de mama. 40-50 ancak içiyor daha fazla içmiyor ne mamayı ne sütü.. bebeğime nasıl kilo aldırabilirim hangi mama en iyi kilo aldırır?
her saat başı emzırsen sorun olmaz allahım ya ıkı saatte bır degil her saat başı emecek gecede uyumucaksın her saat bası emzıreceksın gece sütü yaglı olur kilo aldırır!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Merhaba, oncelikle bebeğiniz hayırlı olsun. benim de bebeğim 31. Haftada suyumun erken gelmesiyle, erken doğdu. Doğum ağırlığı 1600gr.dı. 31 gün küvözde kaldı ve çıktığında ise 1860 gr.dı. Ben de ilk zamanlar bilemedim. Emzirmeye çalıştım. Küçük olduğu için emerken yorulduğunu, ve yeterince beslenemediğini hemşirelerin ve doktumuzun uyarısı üzerine öğrendim. İlk uç ay sadece anne sütü sağıp verdim. 2 saati aşmayacak şekilde sut verdim. Geceleri de aynen, 2 saatte bir uyandım ve sut verdim. İlk zamanlar oğlum da 40-50 ml civarı sütü ancak içiyordu.Sütümün aniden bitmesi üzerine de, bir sure derin dondurucudaki sütlerimi kullandım ve bu arada yenidoğan uzmanımıza da hangi sutu verebileceğimi sordum. Evolviya yı onerdi. Mecburen başladım. Tadını yadırgamadı. Kilo alımı da guzel bir süttür. Benim oğluma yaradı yani. Bebeğimiz tadını severse siz de kilo alımında sorun yaşamazsınız muhtemelen. İlk zamanlar biraz zorlandım büyütebilmek için. Bu arada oğlum çok da sancılı bir bebekti. ama inanın zaman su gibi geçiyormuş. Şimdi doğalı 4 buçuk ay oldu. Büyüyor çok şükür..
Merhaba. Benim bebegim 32 haftalik doğdu 1950 gr suan 4.5 aylik 6.950 gr . Herseyden once allah saglik versin buyuyorlar. Sadece bizim sabirli olmamiz gerekiyor sanirim.
Gak meme guk meme şeklinde ne zaman isterse ver memeyi saat tutma. Mama vereceksen de sakın biberon kullanma memeyi bırakır sonra Alıştırma bardağı, kaşık ya da enjektör olabilir. Hatta emzirme destekleyici sistem var onla da verebilirsin.