bebeği rop ameliyatı olup iyileşen varmı…. - Obilsin.com
Benim bebeğimde de zon 2 gelişti . 2 haftadır doktor kontrol ediyor herhangi bir düzelme olmadığı için iğne ile enjekte edildi düzelme şansı nedir
benim de 27 haftalık doğan kızım rop ameliyatı oldu, şimdi düzeltilmiiş 2,5 aylık sorun yok Allaha şükür. iğneyi hiç duymadım ama bize rop ameliyatı öncesi haccetepedeki doktorumuz eğer başarısız olursak (birkaç deneme sonunda) gazi de bir doktor var aklınızda bulunsun demişti. Belki ihtiyacı olan olur diye yazıyorum...
slm arkadaslar ebnım ebbegımın 4.muayenesınde anlasıldı ılerleme ıkı gozundede var .rop amelıyatı olduk evresı 3. evre olmasına ragmen cevap vermedı lazere malesef sımdı yurtdısından ıgne getırttı doktorumuz alıcaz pazartesı gunu enjekte edılıcek gozune ..ama sonuc ne olur bılmıorum bılgısı olan yasamıs olan varmı
26 haftalık doğan kızım rop ameliyatı oldu.çok şükür hiç bişeyi yok masallah.simdi 4 yasını 4 ay gecti:) zor bir süreç Allah hepinize kolaylık versin ve bebkleiniz iyileşşsin diyorum.
benım kızımda 3. evredeydi. 1 ay sonrasına randevu verdılerr ve gerılemıs oldugundan ameliyat etmedılerr. 2,5 yas gozluk muayenesı verdıler..
Mehtapcım, cevaladığın için teşekkürler... Cuma günkü muaynesinde, birönceki muanesine göre sol gözündeki lekelenme biraz daha azalmış. Önümüzdeki hafta cuma günü yine muayne olacak. Şayet devam ederse ÇAPA dan randevu alınacakmış. ınşallah cıkmaz da kuzum onca şeyle mücadele ederken birde göz sorunuyla mücadele etmek zorunda kalmış. Minicik kuzuma Allahım güç ve sağlık versin.. 3. evrede olduğunu söyledi doktor. Korkmalımıyım? bu konud apek bilgim yok. Çok araştırdım netten ve araştırdıkça da korkuyorum aslında..
Mehtap cım, cevabın için çok teşekkürler. Ben 14 Temmuzda 28+1 de doğum yaptım. Bugün 72. günü. Şayet hamileliğim devam etseydi bu hafta 38. haftamız olacaktı. Şimdi biz kaçıncı evrede oluyoruz. ROP muaynesi yapılmıs gecen cuma ve yazdıım leke-kanama o zaman görülmüş. Ama o anlık birseymi,yoksa kanamamı tekrar yarın muaynesi olacakmıs? Kaçıncı evredeyiz? şayet kanamaysa o (ki aAllah korusun) lazer de şansımız ne? bilgilendirirsen sevinirim.
Benim kızım 28+1 de doğdu. 71. günü bugün ve hala kuvede. BAyramdan nceki cuma günü göz muayenesinde sol gözünde leke-kanama görülmüş. O anlık bireymi yoksa kanama varmı yarınki muaynesinde tekrar bakılacakmıs. Şayet olursa Çapa da lazer gerekebilir dedi doktor. Sizin actıgınız konu ile ilgilimi bilmiyorum. Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim. Bahsettiğniz 3. ve 4. evreler ne oluyor?