Başaramıyorum… - Obilsin.com
Merhaba ben 16 yaşındayım. Kilom en son 64 boyumda 1.62 ydi en son geçen yıl ölçtüm. Yapamıyorum psikolojim bozuldu yaa. Çok ciddi kilom yok ama ben obez olduğumu düşünüyorum. Kollarım kalın, basenler kalçalar geniş. Çok canımı sıkıyor bu durum.
Aradan 1 ay geçmiş .tavsiyelere uyabildiniz mı ? Başarmak için irade ve devam söz konusudur.s ağlık problemi varsa bilirkişi ile spor yapılmalı.profesyonel destek alın.
Merhaba.. Ekmeği en aza indirdim sadece tokluk hissi versin diye bi iki parça yiyorum. Ama başıma talihsiz bi olay geldi. Ben daha önce hic düzenli egzersiz yapmadım. Vücudum esnek değil haliyle. Geçen ilk defa spor yapayım dedim egzersizlerin ilk setinde nefes nefese kaldım ve yorgunluktan yarıda kestim. Ve ertesi gün karın kaslarım ağrıdı ve halada ağrıyor. Bacaklarımı karnıma doğru çekemiyorum ağrıdan. Çok feci ağrıyor. Bide kalp rahatsızlığım vardı ama tedavi oldum yıllık kontrole gidiyorum. Çok cabuk yoruluyorum normal bi insana göre ve hemen solugum kesiliyor. Belki hareketi çok acele yaptım ondandır.
Ekmekle hamur isini şekeri falan azaltsam her aksam 40 dk falan yurusem vücuttan toplu gider mi? Kalca basen ve kollarım falan erir mi hepsi birden
Bugun bikac egzersiz yapmak istedim. Daha bi seti tamamlayamadan nefes nefese kaldım yorgunluktan. Daha once hic spor yapmadim. Acaba ondan mi oldu? Vucudum hic egzersiz yapmadigi icinmi hemen yoruldu? Cok cabuk yoruldum.
Teşekkür ederim tavsiyeleriniz için hepinize. Çok kez bu sabah başlıyorum dedim ama bildiğiniz ye beni diye bağırıyor. Engel olamıyorum kendime. Yoksa ben her gece yazın gece yatmadan önce hergün bir bardak sütle bi kase yoğurt yerdim. Ama okul açıldı bıraktım niyeyse. Bu yaz oruç çıksın kahvaltıda cay yerine kakaolu sütler varya tozu atıyosun içine ondan içerim bide öğlen akşam yemeğine kadar bi kase yoğurt yerim diye düşündüm. Tok tutar diye. Kepekli ekmek falan aldım ama yiyemedim aldığım marketten bi baktım son kullanma tarihine 3 4 gün kalmış. Güvenemedim zaten yiyemedim 3 5 tane yedim. Sonrası çöpe gitti.
Kilon gayet iyi Canım abartmana gerek yok eğer rahatsız isen hamur işi ve tatlı hiç yeme bak göreceksin kilo verdiğini