Bağışıklık sistemi nasıl güçlenir - Obilsin.com
Kızlar mrb yine ben geldim☺ Bu aralar sürekli hasta oluyorum kadın has. Göğüste kist vs doktor bağışıklık sistemi zayıf olursa kişi hasta olur dedi ama sadece demir ilacı verdi bitkisel yönden ne yapabilirim acaba bilgisi olan var mı? Vücudu hastalıklara karşı koruyacak bağışıklığı güclendirecek birşeyler var mıdır? Teşekkür ediyorum şimdiden.
Oncelikle ogunlerini atlamadan, dengeli ve duzenli beslenmen gerekir. Et, sut, balik, tavuk, bakliyat, kuruyemis, yumurta, sebze ve meyve gibi. Kan tahlili yaptir bence, hangi vitaminin eksik gorursun, ona gore takviye edersin. Bir de, ben bagisikligimi guclendirmek adina her gun benzer saatlerde, suda cozunen, alkolsuz propolis damla kullaniyorum canim. Kilona gore, - her 10 kiloya 2 damla olacak skeilde- suya damlatip bir kez iciyorsun. Bana iyi geldi, grip fln olmuyorum. Denemeni tavsiye ederim.
En önemlisi beslenme. Dikkat ederseniz zamanla yoluna girecektir. İhtiyaç dahilinden multivitamin takviyesi alınabilir
Konunun üzerinden zaman geçmiş ama yine de yazayım.Bağışıklık için uyku çok önemli.Hep aynı saatlerde yatıp kalkmaya ve yeterli uyumaya çalışın.Kendinizi susuz bırakmayın.Dengeli beslenme de önemli ve şekeri hayatınızdan çıkarmaya çalışın,çünkü o da vücudu güçsüzleştiriyor.Çok ve sık yemek de enerjinizin büyük bölümünün sindirim için harcanmasına ve güçsüz düşmenize neden olabilir.Olumlu düşünmek,farklı aktivitelerle ilgilenmek ve neşeli olmaya da çalışmak gerekir.Ayrıca demir takviyesine de devam edin.O da çok etkiliyor.Allah şifa versin.Umarım şimdi daha iyisinizdir.
Valla fermente edilen her şey bağışıklık güçlendirici .Kefir yoğurt turşu aklıma gelenler ha bir de propolis iyi geliyor
Merhaba, bağışıklık güçlendirmek için uzun süredir Vitaglucan kullanıyorum. Memnunum herhangi bir sorun yaşamadım sizede tavsiye ederim, midenize herhangi bir zararı dokunmaz ve yanma hissi oluşturmaz
Kefir içebilirsiniz. . Bir yazıda okumuştum. .Adam 70 yaşındaymış ama metobolizmasi 40 yaşında gibiymiş bunu da hergün 1 bardak içtiği kefire yoruyorDu. Komşumuzda çok zayıf sürekli hasta olan kızına kefir içiriyordu aynı şeyi oda söylüyor ilaç parası vermekten kurtulduk diye..