Amniyon sıvısının sızması - Obilsin.com
Arkadaşlar ben 26+4 haftalık hamileyim. 5 gündür su gibi akıntım var. Renksiz, kokusuz, kıvamsız... Ama kuruduğu zaman çamaşırı kağıt gibi sert yapıyor. Her baktığımda çamaşırımda 1 çay kaşığı kadar ıslaklık var. Hatta dün akşam 2 çorba kaşığı kadar su dökülmüş gibiydi. Ama bir daha öyle çok olmadı. Gece yatarken çamaşırı değiştiriyorum, sabah kuru oluyor. Ama gün içinde yine ıslanıyor. Su sızıyor olabilir mi? Yarın öğlen doktora gideceğim ama o zamana kadar nasıl bekleyeceğim bilemiyorum. Daha önce başka sebeplerle 21 haftada bebeğimi kaybettik ve şu an çok tedirginiz.
Benim de su gibi akıntım oldu. Hala da oluyor. Bunun için bana test yaptılar gelen amnios sıvısı mı diye. Değilmiş. Aşırı enfeksiyon varmış. Sonra siyah iç çamaşırı giydiğimde kuruduğunda beyaz lekeler bırakıyor. Sen de doktoruna söyle senin için de test yapıcaktır.
Bu çok ciddi bir durum bence böyle durumlarda hemen doktoru aramak gerek. Hemen eczaneden turnusol kağıdıyla bile test yapabilirsin ona göre doktora bilgi verirsin randevuyu beklemeyin bence bu gibi durumlarda hemen doktorunuza ulaşın