adalat crono yardımm - Obilsin.com
32 haftalıgım.ve 26 haftalıktan berı adalat crono 30 mg kullanıyorum.rahımde kasılmalarım var.bu bır kalp ılacı kasılma ıcınde kullanılılıyor sanırım.ama bu ılac benı endıselendırıyor.bu kadar uzun kullanmak bu ılacı bır sorun olmazmı.bebegıme bır zararı olurmu dıye korkuyorum.sonucta kalp ılacı. bu ılacı kullanan varmı.kullanıpta dogum yapmıs olan varmı.varsa lutfen yazsın bebegıme zararı olur dıye korkuyorum.:çok üzgünüm:
Kızlar benim bildiğim prepardanda nidilattanda daha azmış yan etkileri mesela preparla kıyaslanınca anne ve bebek üzerindeki yan etkilerinin daha az olduğunu yabancı bir sitede okumuşdum tabiki içindeki etken maddeden bahsedilerek yazılmışdı direk ilaç adı verilmemişdi.
canolukcum bende her seferınde dra soruyorum.yurtdısında bıle hep bu ılac kullanılıyo dıyor.hep verıyoruz dıyor.vardır bır bıldıgı koca prof.ınsallah sagsalım vaktınde alırız kucagımıza bebıslerımızı
Arkadaşlar öyle bir yarama parmak bastınız ki anlatamam.bende 25. haftamdayım 20. haftamdan bu yana korka korka kullanıyorum adalatı.çok korkuyorum acaba bebeğime zararı var mı diye.2 dr ye danıştım bana dedikleri faydası zararından fazla olduğu için kullanmak zorundayız dedi. bende rahim ağzı yetmezliğide var 2 cm açıklık var mecburen kullanıyorum.
Aman sağlık ocağındaki doktora ne bakıyorsun banada yazdırmaya gittiğimde fazla kullanma demişdi acaba biz aynı yerleremi gidiyoruz:) sonuçda burda pratisyen hekimin söylediğinden çok kendi doktorumunkine inanırım erken doğumun getireceği tehlikeler daha fazla allaha emanet yapacak birşey yok.
esım artık dalga gecıyo bızım hatun bılgısayar gıbı kasılıyor arada dıyor....gecsede su gunler sag salım dogursak ha kasılcam derken dogru durust carsıya almam gerekenler ııcın bıle cıkamıyorum
evet canım aynen bendde hem korkuorum bır yandan bebekte bır sey yapar bu ılac dıye.hemde bırakırsam cok kasılırım dıye korkuyom bu seferde bırsey olur sebeb olur dıye.ılacı yazdırırken saglık ocagındakı dr her seferınde cok kullanma bu ılacı dıyo sınırımı bozuyor.suphe yaratıyor.herhalde drumun bır bıldıgı vardır.
Benimde sızıyla başlıyor karnım sertleşiyor 30-40 sn sonra yumuşuyor tekrar kasılma işde o.Yok bendede rahim ağzı uzunluğunda bir kısalma olmadıki ben günde 20 kere kasıldığım oluyor artık okadar alışdımki 10 haftadır kasıla kasıla yaşıyorum.Bende günde 2 kere alıyorum yani ilacı kullanmasam bu seferde erken doğum yapacağım diye korkacağım mecburen kullanıyorum bir fayda sağlıyormu orasını allah bilir belki 34. haftayı bitirrirsem bırakırım ozaman.
Bende bi ay kullandim muadilini nidilati. Kizlar ilaci için yatin yorulmayin sakin. 35 ten sonra biraktitir dr