34+4 te pramature bebeğim dünyaya geldi - Obilsin.com
Arkadaşlar merhaba kan pıhtılaşması yüzünden bir kayp yaşadım 2 yıl sonra tekrardan hamile kaldım iğneler serumlar derken erken doğum yaptım14 gün önce 34+4 te kızımın korrdonu boynuna dolandığı için acil sezeryana alındım suan kızım kuvezde 1910 gr ağırlığında. Emme refleksi gelişmediği için serumla besleniyo ben sürekli sütümü sağıp yolluyorum az az vermeye başladıklarını söylendi fakat ağızla hala beslenemiyo hemen kusuyormuş o yetmezmiş gibi gittikçe sütüm azalıyo çıkana kadar kesileceğinden korkuyorum ona birsey olacak diye aklım çıkıyo sürekli düşününüyorum bilinçsizce ağlama nöbetleri geçiriyorum böyle birdurumu yasayan tecrubeli anneler nasıl bir yol izlediniz emme refleksi ne zaman gelişir eve çıkınca nasıl bakacam neye dikkat etmem gerekir sütüm yetmezse hangi mama verebilirim kafamda birsürü soru var lütfen yardım edin
Merhaba arkadaşım iyi akşamlar bebeğinin kilosu gayet iyi durumda. Emme refleksi tam olarak 36 haftada başlar diye biliyorum. 3 kiloya ulaştığında tam anlamıyla emebilir. 3,5 ay önce 31 hf 1060 gr erkek bebek dünyaya getirdim. İlk günler anne sütünü tolere edemedi. Bağırsakları tam gelişmediği için. Ama zamanla etti. Sende Çan’ını sıkma edecek bağırsakları zarar görmesin diye kustuğunda beslenmeyi kesecekler buna üzülme çünkü ara ara anne sütü vermeyi deneyecekler sonda ile tolere ettikten sonra küvezde gözlemlersin ağzındaki hortumu emmeye aranmaya başladığını sende göreceksin. Bir an önce yavruna kavuşman dileğiyle. Morelini yüksek tut bol bol süt sağ 250 poşet sağdım 1 buçuk ayda bitti :)
Mama olarak doktor size prematüre mamaları tavsiye edecektir. Anne sütünüz varsa eoprotin anne sütü güçlendiricisi de verebilir doktorunuza danışmadan kullanmanızı tavsiye etmem iyi akşamlar tekrar geçmiş olsun
36.4 de doğan çocuğumun bıle emme refleksı gelısmemıstı 1 hafta sonra herşey yoluna gırdı. Evımıze dönmüştük. Sıkma canını.
34+5 te doğum yaptım bende geçen sene . Kilosu maşallah iyiydi ama şeker düşüklüğü emme nefes problemi kalsiyum düşüklüğü ve sarılık oldu. 10 gün kuvozde kaldı . Sizin bebeğiniz nasıl oldu ?