26 haftalık bebeği olanlar paylaşalım - Obilsin.com
10 aylik kizim var Allahim bagislasin. ki normal zamanda dogdu cok sukur. 2 aylik bebek daha Yeni kendine geliyordur. ki erken dogmus senin aceleci sipa. daha agulamaz zaten. belki gulumser o da sosyal gulumseme degil refleks gulumsemesi. endiselenme bence. emmesi nasil hem biberon hem meme. eger o iyiyse cok da endiselenme. kollarinda ayaklarinda bir gerginlikte yok anladigim kadariyla. hersey zamanla duzene girer insaallah.
Anormal bir durum olsa doktor mudahale ederdi zaten. Vaktinde dogmus bebekler bile birbirinden farkli, butun bireylerin zihinsel ve bedensel gelisimi farkli. Ustelik sizin bebeginiz erken dogmus ona vakit taniyin. Kendinizi de cocugu da stres yapmayin.
Benim bebeğim 70 gün yoğun bakımda kaldı 26 haftalık doğdu hastaneden çıkalı 2 ay oldu. Düzeltilmiş 2 aylık olması gerekiyor fakat göz teması takip etmesi gülümseme falan yok yoğun bakimdayken 1. Derece beyin kanaması gecirmisti biraz tereddütlerim var beyin gelişimi ile ilgili.
Hastanedemı suanda 26 haftalık bebek hemen cıkıyormu hastaneden . Benım arkadasımın kızı 28 haftalık dogdu 2 aya yakın hastanede kaldı halıyle gelısımı bıraz daha gerıden gıdıyor ama normal degılmı sızınkı daha dogmamıs olacaktı hala 34 haftalık olacaktı yanı
Buna sen karar verme istersen benim kızım 29 haftalık doğdu gelişimsel pediyatri takip etti 2 yaşını geçene kadar. Bence takip ettirmelisin. + çocuk nörolojisi ve Prematüre kliniği olan üni. hastanelerine zaten devam etmelisin. Göz kontrolleri kalp kontrolleri hepsi yazılıp verilmedi mi liste? Ne kadar kaldı Kuvözde?
Doktor kontrolunde problem yoksa sorun yoktur. 3 aylik olunca esas tepkileri almaya baslarsin. ki bebegin ufak dogmus.. bebege firsat ver biraz :)